خطوط کلسیناسیون

فرایند کلسیناسیون (تجزیه حرارتی) به طور کلی به واکنش‌هایی اطلاق می‌شود که در آن کانی‌های کربناتی مانند دولومیت، سنگ آهک و غیره در دما و زمان مناسب در کوره به کانی‌های اکسیدی تبدیل می‌شوند. فرآیندهای کلسیناسیون مواد معدنی در صنایع مختلفی مانند صنایع آهک و سیمان، صنایع تولید گچ، صنایع شیشه، صنایع آهن و فولاد، صنایع نسوز، تولید قند و شکر، صنایع تولید منیزیم و غیره استفاده می‌شوند.

بسته به نوع فرآیند، کلسیناسیون یا پخت مواد معدنی در کوره‌های با قابلیت‌های مختلف انجام می‌شود. کوره‌های دوار و کوره‌های شفت (عمودی) از جمله کوره‌های استفاده‌شده در فرآیندهای کلسیناسیون معدنی هستند. تبدیل سنگ آهک به آهک زنده، مهم‌ترین کاربرد فرآیند کلسیناسیون است و نام خود را از این فرآیند می‌گیرد. در صنعت سیمان مدرن، آهک کلسینه یا اکسید کلسیم نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند و چسبندگی و استحکام سیمان را افزایش می‌دهد. البته، این ماده شیمیایی در صنعت ذوب آهن نیز به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود.

دولومیت ماده‌ای کربنات دارای منیزیم است. دولومیت کلسینه کاربردهای مختلفی مانند فرآیند تولید آهن، روان‌کننده در تولید فولاد، نسوز، خوراک حیوانات، تصفیه آب و فاضلاب، شیشه و سرامیک، تولید سوخت زیستی و غیره دارد. با توجه به توسعه سریع صنایع ذوب آهن، تولید فولاد و سیمان و افزایش تقاضا برای مواد نسوز در ایران، نیاز به خطوط کلسیناسیون با کیفیت بالای مواد مختلف از همیشه بیشتر احساس می‌شود. از طرف دیگر، ایران دارای ذخایر معدنی بسیار بزرگی از دولومیت و سنگ آهک با کیفیت بالا است که می‌توان آن‌ها را به محصولات با ارزش افزوده بیشتر تبدیل کرد.

کوره‌ی دوار یا کوره‌ی عمودی (شفت)، تجهیزات آماده‌سازی مواد (انواع آسیاب‌ها و سنگ‌شکن‌ها، سرندها و….)، سیستم‌های غبارگیری و … از جمله تجهیزات لازم برای راه‌اندازی خطوط کلسیناسیون می‌باشد.

پیمایش به بالا